“Trauma wojny. Psychologiczne następstwa traumy wojennej w perspektywie psychologicznej” – zaproszenie na konferencję

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji naukowej pt. “Trauma wojny. Psychologiczne następstwa traumy wojennej w perspektywie psychologicznej”. Szczegóły poniżej:

Polskie Towarzystwo Badań nad Stresem Traumatycznym wraz z Wydziałem Psychologii UW serdecznie zapraszają na konferencję naukową pt. “Trauma wojny. Psychologiczne następstwa traumy wojennej w perspektywie psychologicznej”.

Wydarzenie organizowane jest w ramach obchodów 30-lecia Europejskiego Towarzystwa Badań nad Stresem Traumatycznym (ESTSS). Główne tematy to wojna w Ukrainie i jej psychospołeczne konsekwencje, pomoc psychologiczna uchodźcom, trauma złożona oraz transmisja międzypokoleniowa traumy. Prelegenci: Natalia Nalyvaiko, Joanne Mouthaan, Maja Lis-Turlejska, Norbert F. Gurris, Odeta Gelezelyte, Dorota Merecz-Kot, Marcin Rzeszutek, Paweł Holas, Michał Bilewicz, Małgorzata Dragan.

Z przyjemnością informujemy, że rejestracja na wydarzenie została już otwarta!

Program wydarzenia oraz formularz do rejestracji znajdują się na stronie internetowej konferencji.

Udział w wydarzeniu stacjonarnie jest nieodpłatny dla studentów, doktorantów i pracowników UW, a także dla członków PTBST oraz wszystkich osób zainteresowanych.

Wydarzenie będzie również transmitowane przez Zoom. W przypadku udziału online pobieramy opłatę w wysokości 60 zł – wynika to z tego, że część konferencji w języku angielskim będzie tłumaczona online symultanicznie. Szczegółowy program jest dostępny na naszej stronie internetowej oraz poniżej, a także na stronie facebookowej PTBST.

Serdecznie zapraszam (w imieniu komitetu organizacyjnego),

Małgorzata Dragan

Data i miejsce: 14 października 2023, aula Wydziału Psychologii UW

Program konferencji:

Część I – wystąpienia w języku angielskim z dostępnym tłumaczeniem na platformie Zoom.

10:00 – wprowadzenie, Joanne Mouthaan (Prezydentka ESTSS, Uniwersytet Lejdejski)

10:15-11:15 – War in Ukraine. Living in Traumas. Witnessing, Natalia Nalyvaiko (Ukrainian Society of Overcoming the Consequences of Traumatic Events)

11:15-11:45 – Traumatized individuals and communities: Narrative and Imagery Exposure – a broad psychosocial approach?, Norbert Gurris (Catholic University of Applied Social Sciences Berlin)

11:45-12:30 – Complex Response to Traumatic Experiences, Odeta Gelezelyte (Uniwersytet Wileński)